Budownictwo Robienie zakupów

Mieszkanie w nowoczesnym stylu – użyj cegły ozdobnej

Klinkier to odmiana ozdobnej cegły, którą można umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie są jego właściwości i dlaczego jest współcześnie tak chętnie stosowana w przemyśle budowniczym?

Jakie atuty posiada klinkier elewacyjny?

Klinkier to po prostu wypalane w wysokich temperaturach płytki ceglane charakteryzujące się wyjątkową wytrzymałością na zawilgocenie czy uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od lat stosuje się jako element wykończenia domów i mieszkań – mogą posłużyć między innymi jako cegła na komin lub płytki elewacyjne wewnętrzne. Cegła dekoracyjna jest stosowana też na cokoły, naroża, podokienniki oraz inne części budynków i wspaniale sprawdza się zarówno w przypadku domów wzniesionych w nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce.
Elewacja z klinkieru prezentuje się bardzo elegancko i jest odporna na niekorzystne czynniki z zewnątrz – promieniowanie słoneczne, deszcz, niską temperaturę czy śnieg. Klinkier na elewacje utrzymuje się więc wiele lat w idealnym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru posiadają jeszcze inne zalety – użycie naturalnego materiału sprawia, że są one niepodatne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz elewacja z klinkieru

Cegła dekoracyjna użyta na ścianie zewnętrznej domu nada budynkowi wyjątkowego charakteru i wyróżni go na tle innych. Z kolei klinkier jako elewacja wewnętrzna uwydatni styl, w którym utrzymane są pomieszczenia – świetnie będzie pasować do wnętrz inspirowanych przestrzenią industrialnego loftu. Doskonałej jakości płytki z cegły można nabyć w wielu składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.