Robienie zakupów Technologie

Najważniejsze informacje o materiałach do drukarek 3D

Zamów materiał do drukarek 3D

Firma CadXpert proponuje wszechstronną ofertę materiałów do druku 3D: żywice fotopolimerowe, tworzywa termoplastyczne i wiele innych. Materiały te można podzielić na 4 rodzaje:
– PolyJet – ciekłe żywice fotopolimerowe, utwardzane przy pomocy światła ultrafioletowego,
– SLS – spiekany selektywnie poliamid w proszku,
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnych właściwościach, które utwardza się z użyciem,
– FDM – warstwy topionych filamentów (tworzyw tearmoplastycznych). Wydzielamy tu dwie podkategorie: FDM do ekspresowego tworzenia prototypów z niedrogich termoplastów oraz FDM dla przemysłu używane do zaawansowanego wytwarzania z funkcjonalnych termoplastów.

Filament – niedrogie i proste do kształtowania tworzywo

Filament to tworzywo stosowane w drukarkach 3D pracujących w technologii FDM. Ta technologia druku i tworzywo są stosowane do szybkiego prototypowania z łatwych do kształtowania surowców, jak również do testowania funkcjonalnego i seryjnej produkcji. Jakie filamenty są zwykle stosowane do druku 3D? Z reguły sięga się po tworzywa inżynieryjne (między innymi te odporne na pękanie) czy też charakteryzujące się specjalnymi własnościami (np. odpornością na ogień) oraz proste do modelowania PLA (poliaktydy). Technologia druku FDM dorównuje wydrukom otrzymanym za pomocą pozostałych metod: wtrysku i termoformowania. Naczelne zalety filamentów to przystępna cena połączona z wysoką jakością wydruku, proekologiczny proces ich produkcji (czysty a przy tym nietoksyczny, w związku z tym wyprodukowane tą metodą prototypy można wykorzystywać np. w biurach), jak również powszechna dostępność.
W ofercie firmy CadXpert w technologii FDM znajdują się materiały:
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania,
– inżynieryjne.

Inne materiały do drukarek 3D – zastosowanie żywic fotopolimerowych

Nie licząc filamentów, w asortymencie firmy CadXpert znajdziemy także wiele innych materiałów do druku 3D. W technologii SLA (innymi słowy w stereolitografii) są to m.in. materiały:
– inżynieryjne,
– odlewnicze,
– standardowe,
– stomatologiczne.
Jakie zastosowanie ma ciekła żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserowo? Dość szerokie. Głównie wykorzystujemy ją w przemyśle i branży medycznej do trójwymiarowego druku prototypów oraz modeli koncepcyjnych, a także wszelkich detali wymagających wygładzonej powłoki.
Z kolei materiały przeznaczone do technologii Polyjet to między innymi:
– gumopodobne,
– imitujące polipropylen,
– wysokotemperaturowe.
PolyJet jest uważana za kompleksową i niesłychanie dokładną technologię druku 3D. Ciekłe żywice fotopolimerowe utwardza się warstwa po warstwie za pośrednictwem światła ultrafioletowego. Dzięki swoim cechom mają zastosowanie najczęściej jako modele: koncepcyjne, anatomiczne, inżynieryjne oraz imitujące wyrób końcowy. Z tych żywic wykonywane są również opakowania, obudowy i inne artykuły codziennego użytku.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]