Robienie zakupów Urządzanie domu

Niezbędny element wyposażenia salonu – stolik kawowy

Odpowiedni stolik kawowy powinien być wygodny w użyciu i funkcjonalny. Wypada również pamiętać, że stanowi on ciekawy detal wystroju wnętrza. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród licznych wariantów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak kupić najlepszy stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika należy rozważyć parę kwestii. Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać książki bądź gazetę? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń pokoju dziennego? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w dostosowaniu stolika do naszych potrzeb.

Typy stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem możemy nie tylko maksymalnie zaplanować niedużą przestrzeń mieszkania, ale także bez trudu utrzymać w nim czystość. Można przemyśleć również kupno modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć kupno stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Kreatywne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i świetnie się prezentują.

Powodzeniem mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, aby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo modele o kształcie hexagonu można swobodnie składać z dowolną liczbą modułów. Natomiast tym, którzy lubią pijać kawę z gośćmi, rekomenduje się ławy lub stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z kolistym blatem będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to powinno się zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład wykonanym z europalet. Niekonwencjonalnym pomysłem jest używanie drewnianego pnia lub zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, czyli ok. 50 centymetrów. Jeśli chcemy postawić go z boku sofy, to optymalnie powinien sięgać do wysokości podłokietnika.