Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Zamów aparat do presoterapii.

Presoterapia to forma masażu, której celem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do miejsca ucisku oraz stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody urządzenie uciska kończynę, wspomagając tak cyrkulację chłonki. Jest wiele powodów do wypróbowania drenażu limfatycznego. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania czy jako pomoc w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się również niesłychanie popularna wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – sprzęt do presoterapii do użytku domowego

Sporo opcji wykorzystania urządzeń do presoterapii wpłynęło pozytywnie na rozwój tych aparatów. Dziś osoby często stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w domu, przy użyciu przenośnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez problemu można wziąć je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe czy zakrzepica, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]