bryczesy, bryczesy do jazdy konnej
Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Strój do jazdy konnej – bryczesy

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, ogromnych pokładów cierpliwości i sporych wyrzeczeń, ale również odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a przy tym nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak wybrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej lub innych surowców gwarantujących solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy bądź pełny, który obejmuje też uda i łydki. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny podczas jazdy. Istotne są także walory użytkowe – liczne kieszonki i elastyczne zakończenia nogawek.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]