Robienie zakupów Urządzanie domu

Tablica korkowa – przedmiot dla kreatywnych

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie pospolita rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Zróżnicowanie wykonania i wymiary tablic korkowych sprawiają, iż sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są stosowane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak zazwyczaj korzystamy z tablic korkowych?

Zazwyczaj napotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli i szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, ważne informacje o planowanych wydarzeniach (konkursach, studniówkach, wizytach gości czy olimpiadach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem nauczyciela dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować prezentację rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na różne okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto użyć tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, ponieważ w zalewie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednakże pamiętać, żeby tablica była powieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy kuchni biurowej albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – używaj ich w domu

Do wszystkich powyższych zastosowań najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak pragniemy wykorzystać tego rodzaju tablice w domu, wypada skupić się na wymiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe wykonywane są w ramach drewnianych, aluminiowych czy też z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w wielu kolorach (czerwony, jasny i ciemny zielony, różowy, kremowy), a listwy MDF są przeważnie białe, srebrne, czarne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, wobec tego każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju mieszkania. Jak można zastosować tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić medale zdobyte w turniejach, pocztówki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, aby zaznaczać pinezkami odwiedzone już kraje lub miasta.