Robienie zakupów

Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

Jeśli chcesz nabyć mopy do mycia podłóg, kliknij tu

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – potrzebne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy idzie o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. Wówczas należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym wyróżniają się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o znacznym metrażu – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto też pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Praktycznie równie ważne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas pielęgnacji posadzek. W czasie czyszczenia większych powierzchni radzimy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]