Robienie zakupów Urządzanie domu

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Zamów okiennice wewnętrzne shutters.

Projektując aranżację pomieszczenia, rzadko przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. W większości wypadków wybiera się szablonowe aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi szafy – wykorzystanie shuttersów

Głównym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można bez trudu je ustawić pod różnymi kątami, zależnie od potrzeb domowników. Producenci wykonują je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, a także PCV. Shuttersy instaluje się głównie na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale większa część z nas zapewne kojarzy je z telewizji lub kina, ponieważ te okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, a więc w Afryce Południowej i w Nowej Zelandii.

Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters doskonale wyglądają, mają one także zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne dni hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – utrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na większości ram okiennych. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom bardzo luksusowy wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość domu. Wypada także uwydatnić, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez wykorzystania linek, co posiadacze zwierząt czy rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się wystające łańcuszki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]