Budownictwo Robienie zakupów

Zalety płytki elewacyjnej klinkierowej

Elewacja domu jest niezwykle ważna z co najmniej 2 pobudek. Po pierwsze – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś w dużej mierze ma wpływ na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. Jest to jeden z kluczowych powodów, by dobór materiału na elewację dobrze przeanalizować i postawić na najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu warto ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – charakterystyka

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następna zaleta płytki klinkierowej to duża odporność na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w ciężkich warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a różnorodność dostępnych w sklepach deseni pozwala dobrać właściwy model do wiekowych i nowoczesnych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane współcześnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

W sprzedaży dostępne są 2 rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Elewacje klinkierowe można poza tym podzielić na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, wykorzystuje się zwykle w nowoczesnym budownictwie.