Robienie zakupów Urządzanie domu

Zalety rolet okiennych dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które pragną mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To też świetny pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, sypialni albo pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a różnych odcieniach, to kolejny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Właściwie dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub natężenia światła , chociażby podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde nowoczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.