Robienie zakupów

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Tutaj znajdziesz środki dezynfekcyjne

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są wykorzystywane? Kiedy warto się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – działanie i ich skład

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących mieć negatywne działanie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków antyseptycznych z reguły wchodzi kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, a także mnóstwo innych komponentów. Do często używanych środków należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), płyny w sprayu, chusteczki do dezynfekcji oraz żele.

Zastosowanie środków antyseptycznych

Środki antyseptyczne stosowane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, blatów, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]