Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Zdrowe gotowanie – co warto wiedzieć o soli kłodawskiej i himalajskiej?

Szukasz różowej soli himalajskiej? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Sól to substancja niezbędna do poprawnego działania organizmu człowieka. Jakie cechy ma sól himalajska i sól kłodawska? Z jakiego powodu powinno się wykorzystywać je w gastronomii?

Sól himalajska – jakich mikroelementów dostarcza?

Sól kuchenna to jedna z najważniejszych przypraw, która znakomicie podkreśla smak jedzenia. Choć nieumiarkowane wykorzystanie soli może mieć niepożądany wpływ na nasze samopoczucie, to jej rozważne dawki (w granicach 6 gramów w ciągu 24 godzin) są niezbędne dla prawidłowego działania organizmu człowieka. Sól dostarcza wszak sód, czyli pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę wodną oraz utrzymanie właściwego ciśnienia krwi. Jednym z najzdrowszych typów soli jest sól himalajska wydobywana ze złóż mających ok. 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie masę wartościowych minerałów i pierwiastków, między innymi selen, magnez czy wapń, a przy tym nie posiada niebezpiecznych komponentów i zanieczyszczeń, takich jak trujące metale ciężkie. Sól himalajska świetnie podbija smak potraw i jest do kupienia zarówno w formie dużych, jak i niewielkich kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – używana nie tylko w branży spożywczej

Sól kłodawska niejodowana natomiast to artykuł o wysokim stopniu czystości – zawiera prawie 97% NaCl i jest świetnym dodatkiem do naszych przetworów. Jest m.in. kopalnią potasu, żelaza czy wapnia, a więc pierwiastków potrzebnych do utrzymania dobrego samopoczucia. Sól kłodawska pochodzi z kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie wypłukuje się jej ze złoża, toteż nie zatraca swoich własności i jest bez trudu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska jest na co dzień używana nie tylko w branży gastronomicznej, ale też sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]