Rozwiązania dla przemysłu

Aparatura pomiarowa – kontroluj temperaturę, lepkość oraz wilgotność produktów

Zapotrzebowanie na aparaturę pomiarową w naszym kraju stale rośnie. Jest to wprost konsekwencją dynamicznego rozwoju gospodarczego, który sprawia, że w Polsce tworzy się mnóstwo spółek potrzebujących technologicznie zaawansowanych urządzeń. Taka aparatura, po dostosowaniu jej do potrzeb użytkownika, jest używana w firmach funkcjonujących w szybko rozwijających się, innowacyjnych branżach, które jeszcze niedawno wyglądały kompletnie inaczej bądź praktycznie nie istniały. Czym jest aparatura pomiarowa?

Aparatura kontrolno-pomiarowa – kiedy się ją wykorzystuje?

Aparatura pomiarowa jest używana przede wszystkim przez wszelkiego rodzaju zakłady przemysłowe. Aparatura przemysłowa pomaga kontrolować parametry przetwarzanych surowców – m.in. ich gęstości, lepkości, temperatury i wilgotności. Zestaw składa się zazwyczaj z czujników oraz jednostki analizującej zebrane wyniki. Dane mogą być wyświetlane na monitorach będących częścią aparatury bądź są przekazywane do innych komputerów, a nawet urządzeń mobilnych.

Dlaczego aparatura pomiarowa jest tak istotna?

Zgromadzone przez aparaturę pomiarową parametry są istotne, jeśli chodzi o wiele aspektów funkcjonowania zakładów przemysłowych. Poza poprawą wydajności procesów produkcji, powodem, dla którego opłaca się z niej korzystać, są oszczędności. Przykładowo, w toku suszenia surowców zużywa się ogromne pokłady energii, której spora część się marnotrawi. Aparatura kontrolno-pomiarowa daje możliwość stałego śledzenia zużycia energii i dostosowania go do rzeczywistych potrzeb zakładu. Sprzęt tego rodzaju skraca też procedurę kontroli produktów – ich jakość analizowana jest na bieżąco, bez potrzeby wykonywania badań w laboratorium.