Rozwiązania dla przemysłu

Chcesz odbierać telewizję? Postaw na dobry kabel koncentryczny

Dowiedz się, gdzie zamówić kabel koncentryczny

W zdecydowanej większości domów znaleźć można telewizor. Większość z nas uwielbia czasami obejrzeć interesujący program lub profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które obecnie kupić można bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży znaleźć można aktualnie przeróżne kable koncentryczne, cechujące się nieco innymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi zwrócić uwagę na jego ważne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, iż kabel odznacza się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą znacząco obniżać jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci teletechnicznych tak niewielkich, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Za sprawą tego odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle niewielkie bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementy stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to najczęściej fuzja materiałów bardzo różnych. Bardzo często rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem trwałym, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania osłony stosuje się materiały niepodatne na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]