Rozwiązania dla przemysłu

Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Jeśli szukasz stacji czołowej, koniecznie odwiedź tę stronę.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To najważniejszy element, który skupia rozmaite sprzęty służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie urządzenia budują razem dobrze pracującą całość. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie zazwyczaj jest stosowana.

Stacja czołowa – do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego

Stacja czołowa wykorzystywana jest w instalacjach do odbioru telewizji kablowej – między innymi w apartamentowcach, hostelach, budynkach użyteczności publicznej oraz przez dostawców telewizji kablowej. Rozprowadza ona połączenie do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z zasadniczych elementów tworzących stację czołową. Specjalistyczne oprogramowanie ułatwia jej precyzyjną konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – na przykład DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – odrębne wejścia USB

Oddzielne części składowe dedykowane są do transmisji sygnałów różnego pochodzenia, na przykład satelitarnych i AV. Sygnał analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – pojawiają się zakłócenia w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże wydatki. Dużo modułów wchodzących w skład stacji czołowej zawiera także odrębne wejścia USB, które umożliwiają dodanie dowolnej zawartości. Kompleksowy system antenowy uzyskujemy poprzez połączenie różnych modułów.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]