Rozwiązania dla przemysłu

Kable RTV – dlaczego są tak ważne?

Chcesz kupić kable RTV? Kliknij tu.

Bez odpowiednich instalacji nie moglibyśmy pobierać impulsu telewizyjnego oraz internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najistotniejszymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim możliwe będzie przesłanie informacji do kolejnych węzłów i wtyczek. Ze względu na to, jak są one istotne, firmy zakładające sieci z dużą uwagą dobierają używane przez siebie kable. Ich dobór może okazać się przyczyną dużych problemów – wszak w zależności od warunków musimy użyć odmiennych przewodów. Ważna okazuje się też ich solidność, gdyż instalacje muszą posłużyć przez minimum kilkanaście lat eksploatacji. Jak zatem wybierać kable RTV? Jakie ich rodzaje są dostępne?

Przykłady użycia kabli RTV

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są przewody światłowodowe – za ich pomocą dostarcza się sygnały internetowe, TV i telefoniczne. Jak łatwo się domyślić, przewody światłowodowe jako oś transmisji informacji wykorzystują światło, które wędruje po odpowiednio przygotowanym włóknie szklanym. Poza tym stosowane są również kable koncentryczne, które stosuje się zwykle do przesyłu impulsów o niewielkiej częstotliwości. Tego typu kable stosowane są przede wszystkim do dostarczenia danych do ostatecznych odbiorców.

Jak kupować kable RTV?

Jak już wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie jest łatwy. Z tego względu ekipy zakładające takie instalacje zazwyczaj stawiają umowę z doświadczonymi sklepami. Dobierając kable RTV od dobrego dostawcy zyskujemy gwarancję, iż złożona z nich sieć będzie zawsze niezawodna. Warto wybrać tego dostawcę, który sam produkuje oferowane przez niego kable RTV. Ważne okazuje się również to, czy firma sprzedająca kable RTV obejmuje je gwarancją oraz oferuje pomoc w przypadku problemów – przecież to wytwórca powinien najlepiej znać swoje przewody i zawsze wypracować rozwiązanie, które ułatwi zamontowanie wydajnej instalacji.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]