Rozwiązania dla przemysłu

Multiswitch kaskadowy – zastosowania

Jeśli szukasz multiswitcha kaskadowego, koniecznie sprawdź www.telmor.pl

Instalacje komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna instalacja jest funkcjonalna, decyduje mnóstwo czynników. Musi oczywiście być niezawodna oraz gwarantować wysoką czytelność transmitowanych sygnałów, jednak równie ważna okazuje się możliwość łatwego jej powiększenia. Wykonanie dodatkowych przyłączy nie powinno wiązać się z koniecznością przeprowadzenia trudnych prac – przez to pozostali odbiorcy nie byliby w stanie przecież przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, z którymi powiększenie sieci będzie łatwe oraz bezproblemowe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach gniazdami oraz wyjściami, do jakich mocowane są kable. Jeśli konieczne jest powiększenie instalacji – między innymi wówczas, kiedy nowy abonent zamówił do niej dostęp – wystarczy po prostu umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite liczby wyjść dla odbiorców – najprostsze moduły tego typu mają osiem wtyczek, jednak w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście ilość wtyczek – dla niezbyt dużych obiektów nie musi przekraczać 8, jednak w dużych domach należy oczywiście wykorzystać urządzenia o większej ilości wejść. Bardzo ważna jest także separacja między gniazdami a złączami – w największej mierze rzutuje wszak na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to ważne w szczególności w instalacjach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]