Rozwiązania dla przemysłu

Sieci światłowodowe i nadajniki optyczne

Jeśli potrzebujesz nadajnika optycznego, odwiedź ten adres

Ze względu na to, iż niemal codziennie korzystamy z sieci kablowych, muszą one obecnie być bardzo bezpieczne. Nie może zatem dziwić, że części stosowane przez firmy monterskie są wysokiej jakości – tylko tak możliwe będzie zamontowanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Głównymi elementami są rzecz jasna kable, jednak – jak nietrudno stwierdzić – bez innych części prawidłowe funkcjonowanie sieci nie będzie osiągalne. Takimi istotnymi elementami instalacji RTV są m. in. nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera transmitowane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim elementem infrastruktury po nadawcy informacji i koderze. Zaszyfrowane dane są tak transmitowane kablami, zaś następnie odbierane przez dekoder, by trafić do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny generuje światło, które wyróżnia się małym zniekształceniem informacji oraz solidnością – dlatego niemal absolutnie wyparł już inne technologie.

Nadajnik optyczny – od kogo kupić?

Aby sieć była efektywna i bezpieczna, do jej zamontowania należy wykorzystać tylko elementy wysokiej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję musi działać w każdych sytuacjach – z tego względu o tym, gdzie go nabyć należy pomyśleć jeszcze w czasie projektowania sieci. Przedsiębiorstwom parającym się fachowym montażem instalacji zaleca się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują prawem reklamacji, a w razie trudności podczas montażu – są w stanie zagwarantować specjalistyczne doradztwo klientom z całego kraju.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]