Urządzanie domu

Fotele gamingowe – opracowane specjalnie dla zapalonych graczy

Przeglądając katalogi sklepów z wyposażeniem wnętrz często natykamy się w ich ofercie na działy przedstawiające fotele komputerowe dla graczy. Gros konsumentów z reguły nie dostrzega różnic pomiędzy takimi fotelami a fotelami do pracy przy komputerze, ale prawdziwi gamerzy wiedzą, iż właściwie dobrane krzesło gamingowe jest nieodzowne, gdyż zdecydowanie zwiększa komfort rozgrywki.

Fotele do grania – stabilność, solidność i możliwość dostosowania

Przez minione 30 lat gry komputerowe zyskały zawrotną popularność i błyskawicznie wyprowadziły się z salonów gier do mieszkań graczy. Zaistniał też e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla przyjemności, lecz wręcz przesiaduje przed ekranem komputera kilkanaście godzin w tygodniu przygotowując się do kolejnych zawodów. Z tej przyczyny potrzebne im są odpowiednio zaprojektowane fotele gamingowe, których nadrzędną funkcją jest zapewnienie graczom solidnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu w czasie wielogodzinnych rozgrywek. Co więc wziąć pod uwagę kupując fotel dla gracza? Na początku dowiedz się, w jakim zakresie pozwala on na ustawienie elementów mających wpływ na jego wygodę, t.j. wysokość siedziska, zagłówka i podłokietników, rozkład poduszek na wysokości łopatek i lędźwi oraz kąt maksymalnego i minimalnego odchylenia oparcia. Kluczowe są również tworzywa z jakich wyprodukowany został taki fotel – musi być wytrzymały nawet na znaczne obciążenia, stabilmny, a na obszarach stykających się ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) powinien być osłonięty materiałem, który nie spowoduje obtarcia ani zaczerwienienia skóry.

Koszt foteli gamingowych

Cena krzesła dla gracza nie jest niska – koszt najtańszych foteli z tej kategorii zaczyna się około 300 zł, a w przypadku modeli od uznanych marek może znacznie przekroczyć granicę 1000 zł. Skąd wynika taka rozpiętość cen? Tańsze modele foteli gamingowych są wykonane z materiałów niższej jakości i przeważnie mają mniejszą możliwość regulacji, jednak bez problemu zaspokoją wymagania graczy, którzy przesiadują przed komputerem po kilka godzin tygodniowo. Fotele przeznaczone dla zapalonych graczy mogą wytrzymać ogromne obciążenia (nawet do 200 kg!), mają szeroki zakres regulacji istotnych elementów, są często powleczone bardzo trwałą prawdziwą skórą, a także posiadają takie udogodnienia, jak skrytki na drobiazgi, podnóżki bądź uchwyty na słuchawki.