Urządzanie domu

Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Więcej o panelach podłogowych na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nagromadzonej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – najlepiej robić to zaczynając od kąta pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż później trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża, która powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian temperatury w pokoju. Musisz zatem zostawić dylatacje o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy położysz też listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]