Urządzanie domu

Podłoga drewniana

Jeśli chcesz nabyć podłogi drewniane, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl

Eleganckie oraz ekologiczne podłogi drewniane z roku na rok nie tracą na popularności. W kształtowaniu klimatu wnętrza nie ma spraw ważniejszych i mniej ważnych. Wygląd podłogi jest tak samo istotny, jak chociażby kolorystyka ścian. Drewniane podłogi to obecnie najpopularniejszy rodzaj pokryć do domów i mieszkań.

Podłogi drewniane – materiał ponadczasowy

Duża uniwersalność zastosowania oraz trwałość sprawia, że podłogi drewniane cieszą się dużym powodzeniem od wielu lat. Są wytrzymałe na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto podłogi drewniane świetnie izolują termicznie. Inną ważną cechą dla użytkowników jest to, że podłogę drewnianą można instalować na dwa sposoby – jako podłogę pływającą i mocowaną do podłoża.

Podłogi drewniane i ich rodzaje

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, takich jak parkiet, deski lite, można wybrać np. panele drewniane. Lite drewno jest ciepłe i dekoracyjne. Posiada udowodnione właściwości antyalergiczne. Przy konstrukcji drewnianej podłogi duże znaczenie ma także gatunek drewna. Specjalne gatunki mogą być wykorzystywane również w łazience. Najlepiej gdy są wtedy olejowane. Z europejskich gatunków drzew najlepsze do podłóg drewnianych są: grab lub jesion.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]