stolik kawowy designerski
Urządzanie domu

Urządzasz pokój dzienny – stolik kawowy to podstawa!

Stolik kawowy jest popularnym meblem, z którego wciąż korzysta się w większości naszych mieszkań, aczkolwiek niekiedy zdarza się, że niektórzy projektanci wnętrz niekiedy marginalizują go w swoich aranżacjach. Nic w tym dziwnego, ponieważ mebel ten łączy w sobie jednocześnie funkcję dekoracyjną, jak i użytkową.

Wykorzystanie stolika kawowego

Polacy sporą część dnia przesiadują w salonie. Tutaj odpoczywamy, czytamy książki, oglądamy seriale, przyjmujemy gości, również tu notorycznie również spożywamy posiłki. Oczywiste jest wobec tego, iż meble zastosowane w salonie powinny kreować przestrzeń, która jest przytulna, ale która również nie obniża jej użyteczności. Stolik kawowy, jak sama nazwa podpowiada, jest głównie meblem, na którym rozstawiamy kubki z kawą lub herbatą oraz ciasta, nie tylko wówczas gdy zapraszamy gości, ale też gdy rozluźniamy się w rodzinnym gronie. Druga funkcja, jaką ma stolik kawowy to miejsce przechowywania małych sprzętów oraz rzeczy, po które stale sięgamy, np. pilota do telewizora, chusteczek higienicznych, telefonu czy czasopism, którymi aktualnie się zaczytujemy. Jest to też punkt, gdzie można łatwo umieścić niewielkie elementy dekoracyjne, jak tealighty bądź potpourri z suszonych kwiatów.

Drewniane stoliki kawowe – dobierzesz do różnych stylów aranżacji

Mimo swoich kilku zastosowań stolik kawowy powinien być w do pewnego stopnia niewidoczny, a więc odpowiednio dopasowany w układ wnętrza. Jest to najczęściej niewysoki mebel – ma przeciętnie od 40 do 50 centymetrów wysokości, ponieważ nie powinien przesłaniać przestrzeni salonu, ale także położone na nim drobiazgi i kubki muszą być w zasięgu ręki osób, które z niego korzystają. Nowoczesne stoliki kawowe wytwarzane w studiach doświadczonych projektantów znakomicie konsolidują w sobie funkcję użytkową i dekoracyjną. Zróżnicowanie kształtów tego rodzaju stolików kawowych powoduje, iż kupujący bez problemu odnajdzie model nadający się do loftu, stylu skandynawskiego czy vintage. Warto zamawiać meble rzemieślnicze, wyprodukowane ręcznie z litego drewna, co daje gwarancję, że będą nie tylko wytrzymałe, ale też będą wspaniale wyglądać.

Nasze dane kontaktowe:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]