Finanse, rachunkowość Usługi

Bezpieczny leasing bez BIK

Leasing jest zaliczany do najczęściej stosowanych rodzajów stosunków cywilnoprawnych. Polega na użyczeniu konkretnego dobra przez pierwszą stronę, w związku z czym kolejna musi uiścić ustalone w kontrakcie raty. Leasing najczęściej stosowany jest przez przedsiębiorców – przez to stosunkowo tanio mogą zakupić na przykład służbowe samochody czy urządzenia. Leasing nie dla każdego jest jednak osiągalny – część instytucji niechętnie podpisuje zobowiązania z przedsiębiorcami, którzy dotąd niesystematycznie regulowali pożyczki. Szczęśliwie dostępne są metody, które pozwolą na uniknięcie podobnych trudności.

Leasing bez BIK – co to jest?

W takich sytuacjach idealnym wyjściem na pewno będzie leasing bez BIK. Co prawda nie świadczy go wiele banków, ale po starannym poszukiwaniu bez problemów znajdziemy kilka ofert. Tak możemy pokryć kupno dowolnego wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania przedsiębiorstwa – akcesoriów biurowych, urządzeń poligraficznych, wtryskarek lub CNC oraz samochodów.

Jak wybrać leasing bez BIK?

Wśród propozycji wiele jest tych, które okażą się nie do końca korzystne – szczególnie, że banki zmagają się z ryzykiem przerwania spłaty ustalonych w kontrakcie rat. Dlatego wyszukując leasing bez BIK powinniśmy przemyśleć wybór razem z certyfikowanym specjalistą. Dzięki temu ustrzeżemy się przykrych pomyłek i tym samym sporych kosztów – warto przecież pamiętać, iż część ofert wiąże się z obowiązkiem płacenia dużych rat.