Usługi Wszystko o zdrowiu

Co warto wiedzieć o mikropigmentacji zarostu?

Na https://bit.ly/3vEUace znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o mikropigmentacji zarostu.

Broda od zawsze zestawiana była z męskością, a jej wygląd sporo mówi o jej właścicielu. Posiadanie gęstego zarostu wróciło do mody po kilku dziesięcioleciach faworyzowania gładkiej skóry twarzy jako wzorca urody u mężczyzn. To powoduje, iż dla sporej grupy osób kłopoty z zapuszczeniem brody mogą być powodem niebagatelnych kompleksów. Można postarać się je wygasić między innymi dzięki zabiegowi mikropigmentacji brody.

Żywienie, spadek poziomu testosteronu i agresywna pielęgnacja a bujność zarostu

Podobnie jak każda powierzchnia ciała także twarz może wyłysieć. Broda bardzo przerzedzona bądź z dostrzegalnymi plackowatymi polami bez owłosienia wygląda na zaniedbana i może prowadzić do niskiej samooceny. Najczęściej przerzedzenie zarostu jest bezpośrednio pokłosiem procesu osłabiania się włosów i spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest naturalnym skutkiem upływu lat. Jednakże spadek poziomu hormonów androgennych nierzadko występuje niespodziewanie również u mężczyzn w kwiecie wieku, co kończy się m.in. łysiejącą skórą twarzy. Intensywne wypadanie włosów to również często wynik ich niepoprawnej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie kosmetyków lub akcesoriów. Na kondycję włosów ogromny wpływ ma odżywianie, dlatego mężczyźni powinni stosować dietę obfitą między innymi w cynk, magnez i wapń, a także witaminę A i K2, witaminy z grupy B. Stres też nie pomaga w zapuszczeniu gęstego zarostu – włoski wypadają samoistnie, a często są spontanicznie wyrywane w stresowych sytuacjach.

Pigmentacja zarostu – punkciki z barwnika, które udają odrośnięte włosy

Zupełne zgolenie brody jest popularną metodą na zatuszowanie kłopotów z jej wyhodowaniem. Ale nie każdy mężczyzna czuje się przystojnie bez zarostu lub chciałby móc go nosić, gdyż jest przekonany, iż to koryguje rysy twarzy i nadaje im charakteru. Można podjąć decyzję o przeszczepie włosów, jednak taki zabieg to zazwyczaj wydatek sięgający około paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu za pomocą wprowadzenia w płytkie warstwy skóry nieorganicznego barwnika. “Wytatuowane” punkty z pigmentu imitują lekko wyrośnięte włosy, a rozróżnienie elementów sztucznych od naturalnego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu brody. Pigmentacja brody tuszuje obszary skóry dotknięte łysieniem plackowatym lub całkowitym, pozwala optycznie zagęścić przerzedzone owłosienie, jak również umożliwia zmianę linii zarostu. Trzeba jednak mieć świadomość, iż efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się przeważnie roku.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]