Logistyka i spedycja Usługi

Dla kogo przeznaczony jest parking długoterminowy przy lotnisku?

Podróż samolotem wylatującym z dalekiego miasta może być źródłem sporych problemów. Najpoważniejszym będzie z pewnością sposób dojechania do portu lotniczego. Jeśli wszak nie znaleźliśmy atrakcyjnych kursów kolejowych, zwykle musimy dotrzeć na lotnisko własnym autem. Związane jest to niestety z potrzebą zostawienia auta we właściwym miejscu – takim, gdzie nie będziemy bać się kar finansowych lub złodziei. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc polega taka usługa? Czego stawiając na nią możemy oczekiwać?

ABC korzystania z parkingu długoterminowego

Zasady dla klientów tej usługi będą naprawdę nieskomplikowane – stanowisko na parkingu mamy możliwość zwykle zamówić online. W oknie w serwisie parkingu musimy tylko zaznaczyć odpowiedni termin, a następnie zlecić przelew. Po dojechaniu do miejscowości z lotniskiem miejsce będzie już przygotowane, zaś w większości sytuacji przedsiębiorstwo zagwarantuje nam też transfer do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się ze sporymi wydatkami – dzień postoju to wszak koszt kilkunastu złotych, ale warto zaznaczyć, że ceny są tym przystępniejsze, im dłuższy będzie nasz wyjazd.

Plusy parkingu długoterminowego

Najważniejszym z plusów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym będzie to, że są to obiekty monitorowane – nie musimy więc przejmować się ochroną stojącego samochodu, który poza tym jest wtedy dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach najczęściej świadczą również mnóstwo usług dodatkowych, a te z pewnością usprawnią zaplanowanie wyjazdu – na przykład wspomniany już transfer lub opcję dopompowania opon i podładowania akumulatora po długim postoju. Przed wylotem najczęściej będziemy mieli również sposobność zważenia bagażu i dzięki temu ustrzeżenia się większych opłat.