Technologie Usługi

Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o drukowanie 3D cena, uzyskasz na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest skierowana głównie do konstruktorów, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, projektantów CAD oraz przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wydrukowany w technologii SLS,SLA, PolyJet, DMLS, i FDM, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno materiały przygotowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładny druk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, wyrazistych krawędzi, detali oraz bardzo cienkich ścianek.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek kosztów do jakości, a także możliwość wykorzystywania filamentów w szerokiej palecie barw. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Druk 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne zalety tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje precyzję konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]