Usługi

Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Wywóz starych mebli Kraków - więcej informacji o tej usłudze.

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy się pozbyć z przeróżnych powodów. By nie zagracały powierzchni mieszkaniu, przeważnie chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy bądź na strych. Szkopuł jednak w tym, że po pewnym czasie także te schowki stają się na tyle ciasne, że zwyczajne korzystanie z nich okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, będących sposobnością do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często organizujemy też, kiedy nabywamy zaniedbany dom albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z poddasza, mieszkania i piwnicy.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak fragmenty stolarki okiennej, sprzęty elektroniczne, stare meble czy połamane panele ścienne lub podłogowe nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego auta. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są zwykle co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona też o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery często świadczą również fachowe wsparcie przy sprzątaniu poddasza, komórki lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne wykorzystanie surowca

Stare meble, jeśli będą oddane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą zostać spopielone lub porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług materiału, z którego zostały wykonane, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości są one wytworzone, polega zazwyczaj na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do produkcji kolejnych szaf, łóżek albo regałów.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]