Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Hosting na WordPress – na co zwrócić uwagę?

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, Joomla!, eZ publish), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, bowiem w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet hobbysta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy mają kwalifikacje postawią na WordPress nawet ogromny sklep internetowy.

Czemu WordpPress jest bardzo popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył przede wszystkim jako oprogramowanie, na którym bez trudności i błyskawicznie można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozszerzały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnimi czasy też sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale głównie podmiotom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm, a także zarządcom portali społecznościowych. Zasadniczą zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają w mgnieniu oka zmieniać design strony, oraz dostęp do podobnie dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu kopii zapasowych, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, wstawianiu formularzy oraz analizie statystyk odwiedzin strony. Trzeba podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia ogromną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również cykliczne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć dostawcę hostingu na WordPress?

Poszukując hostingu strony dla WordPress należy zamówić go u dostawcy, który posiada usługę specjalnie dla tego CMS. Polecany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z aktualnymi przepisami RODO i bez ograniczenia transferu. Warto zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i efektywnych dysków SSD, cyklicznie tworzy backup danych, gwarantuje bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii świadczy całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest też możliwość kupna i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do kontroli działania serwera czy możliwość dodania nieograniczonej liczby kont poczty elektronicznej, a wszystko to w oparciu o zrozumiały i rozważny cennik.