Usługi Wszystko o zdrowiu

Implantologia – co warto wiedzieć?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie było to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale także wykazują wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Dziś implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące zmniejszenie czasu leczenia – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tego czasu powinien stosować chłodne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się gorących potraw, palenia papierosów oraz alkoholu. Ważne będzie również stosowanie odpowiednich płukanek, które zwalczają obrzęk i dyskomfort.

Implanty zębów – jak wybrać lekarza

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość życia chorych – z tego względu tak istotne jest to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek oraz trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.