Implanty zębowe to najlepsza metoda na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i gdy brak nam pojedynczych zębów. Ich największymi zaletami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant zęba wraz z ceramiczną koronąwygląda tak samo jak naturalny ząb. Przed ich założeniem nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej przykre dla pacjenta aniżeli zakładanie pełnej protezy lub mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten zabieg i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.
Implanty stomatologiczne – jak przebiega ich zakładanie?
Zabieg wszczepienia implantów zębów zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Równie ważne jest także stosowne nastawienie i opanowanie nerwów. W następnej kolejności dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do tkanki kostnej i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się techniki piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To niesłychanie trudny etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wprawy i wyczucia. Dokładność konieczna jest także przy wszczepieniu implantu zębowego w łoże. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarz musi już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.
Implanty stomatologiczne a leki przeciwbólowe
Myśl o wszczepieniu implantu zęba budzi u części osób przerażenie związane z możliwym intensywnym bólem doświadczanym podczas zabiegu i bezpośrednio po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest kompletnie bezpodstawny. Obecnie implantologia dysponuje bardzo skutecznymi środkami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie podatni na ból mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie usuwającego problem stresu przed leczeniem stomatologicznym.