Usługi Wszystko o zdrowiu

Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty stomatologiczne to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli stosownie o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, że implant zęba to jedynie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest również to, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wykonywane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a ponadto nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.