Usługi Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe

Inspekcja auta przed kupnem – wykryj wszystkie usterki

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kupno auta prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość prosto możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji pojeżdżą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie umiejętności diagnozowania różnego typu usterek i odpowiedniej wiedzy. Większość z nas zwyczajnie ich nie ma, jednak nie znaczy to, że tacy kierowcy, kupując samochód z drugiej ręki, skazani są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy specjalisty.

Zakup samochodu używanego – co warto sprawdzić?

Lista rzeczy, które potencjalny nabywca auta powinien sprawdzić przed jego zakupem jest długa i obejmuje zarówno kwestie prawne, jak i techniczne. Jeśli idzie o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak szyby (zwłaszcza przednia), oświetlenie oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, wskazujące na możliwą wypadkową przeszłość samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed kupnem auta bezwzględnie powinniśmy też upewnić się, że nie figuruje ono w wykazie pojazdów kradzionych.

Komu powierzyć sprawdzenie samochodu przed zakupem?

Jak już napomknęliśmy, uzyskanie stuprocentowej pewności co do tego, że auto jest w dobrym stanie technicznym, a konieczne naprawy nie okażą się dla naszego portfela dużym nadwyrężeniem, wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego czynność tę warto zlecić fachowcom wykonującym inspekcje samochodów przed zakupem. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, warsztaty oferują też sprawdzenie historii samochodu na podstawie numeru VIN.