Usługi

Jak przygotować chrzciny dziecka?

Szukasz więcej wiadomości o chrzcinach w Krakowie? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na palacradziwillow.pl.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzony potomek, stąd też dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było doskonałe. Organizacja chrzcin może być jednakże wyzwaniem, w szczególności jeżeli na chrzest zaprasza się liczną grupę krewnych i przyjaciół. W tym wpisie przeczytasz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym procesie.

Nie ma się co śpieszyć – organizuj chrzciny bez pośpiechu

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce od razu po narodzinach pociechy, często nawet tego samego dnia, ze względu na wysoką śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzciny przeistoczyły się w istotny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny malucha, w związku z tym są wyprawiane przeważnie 7-8 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to spokojne przemyślenie głównych kwestii tej okoliczności, czyli wybór rodziców chrzestnych, jak również świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Planując z parafią dzień chrztu powinno się wziąć pod uwagę, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach warto umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest konieczne do obliczenia jaką liczbę osób finalnie będziemy podejmować. Nie krępujmy się też zawiadomić, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina w głównej mierze kupuje zabawki, jednak rodzicom więcej radości dadzą użyteczne podarki, jak choćby fotelik do auta, kołderka dla dziecka albo ubranka.

Lokal na chrzest czy przyjęcie w domu – co wybrać?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny urządzano najczęściej w domu rodziców dziecka, w związku z tym nie każdy uczestnik mszy w świątyni był zapraszany na uroczysty poczęstunek. Teraz obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych młodych rodziców jest już normą. Sprawdzając propozycje sal, w których można urządzać chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują bajecznie ozdobione miejsce, ale również współpracują z firmą cateringową, która przyrządzi jadłospis harmonizujący z charakterem wydarzenia i która zapewni fachową obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament wyznaczony jest na lato, rekomendujemy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast nudzić się przy stole mogą bawić się na powietrzu, a rodzina lub fotograf wykona śliczne zdjęcia. Ważny jest także taki wybór lokalu na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca obiadu był niezbyt długi, tak samo jak powrót gości do domu czy zarezerwowanego hotelu.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]