Ochrona i bezpieczeństwo Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Dowiedz się, jak pozbyć się problemu z zawirusowanymi stronami.

WordPress stał się w mijających latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż ilość stron i sklepów internetowych działających z jego użyciem szacuje się obecnie na miliony. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, że strony oparte na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, konieczne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie malware ze strony www?

Logowanie na witrynę jest zablokowane? Treści zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci adresów? A może ze strony rozsyłany jest spam? To zaledwie kilka z potencjalnych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach niezbędne jest błyskawiczne działanie, żeby zidentyfikować przyczynę infekcji i przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres umiejętności osób, które codziennie parają się tylko projektowaniem stron i sklepów www na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców powinno się zlecić specjalistom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie infekcji WordPress – drobiazgowy przegląd plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych przeprowadzają kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeśli długookresowa infekcja mogła spowodować włączenie strony do listy zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują też konieczne czynności w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Naprawa wszelkich efektów cyberataku nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie powtórzy się za jakiś czas, stąd istotne jest regularne aktualizowanie CMS-a oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]