Witamina C to niezwykle cenny pierwiastek, który zwalcza infekcje i wspiera układ immunologiczny. Stosowany jest zwłaszcza w okresach jesienno-zimowym. Od niedawna posiada jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo ostrych schorzeniach. Przyjrzyjmy się zatem na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – na zapalenie stawów
Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej wytworzyć, dlatego musimy przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z pożywienia). Współczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie witaminy C na usuwanie niebezpiecznych chorób – kleszczowego zapalenia mózgu, arytmii i wielu innych. Naukowcy badają przede wszystkim oddziaływanie kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się dowieźć, że włączenie niekonwencjonalnej terapii może przynieść znacznie lepsze rezultaty leczenia. Dostarczenie dużych dawek witaminy C do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Terapia od 20 gramów może pomóc zwalczyć mnóstwo groźnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania terapii
Metoda podawania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, usuwa możliwość pojawienia się skutków ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych metod (np. suplementów). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc wyniki mogą być zdumiewające. To doktor decyduje o kierunku terapii i ustala stężenie, ale żeby ujrzeć trwałe efekty, terapia musi trwać około kilku tygodni.