Usługi

Naprawa lodówek – co warto wiedzieć przed wizytą serwisanta?

Najpopularniejsze usterki lodówek to przede wszystkim zbyt małe temperatury, dokuczliwy hałas i nieszczelność. Co istotne, takie awarie czasem biorą się tylko z nieprawidłowego położenia – wówczas musimy jedynie przenieść lodówkę. Jeśli jednak przyczyna awarii jest skutkiem eksploatacji części, konieczna będzie wizyta w warsztacie. Ile na nią wydamy? W jakich przypadkach naprawa lodówek będzie dobrym rozwiązaniem, a kiedy lepiej kupić nowy sprzęt?

Naprawa lodówek – co się psuje?

Najbardziej zagrożonymi uszkodzeniem podzespołami lodówek są motor oraz sprężarka. Nierzadko ich źródłem okazuje się nieprawidłowe obchodzenie się ze sprzętem. Do lodówki nie powinniśmy bowiem chować potraw gorących, zaś otwierając ją należy wiedzieć o tym, żeby zamknąć wnętrze. Jeśli idzie o urządzenia dla handlu, warto zastosować siłowniki. Zbyt niska efektywność silnika wpływa również na działanie zamrażalnika. Nie zapominajmy, iż w razie zauważenia usterki nie należy naprawiać lodówki samodzielnie. O wiele słuszniej zrobimy powierzając to fachowcom, otrzymując tak gwarancję na zamówione usługi.

Ile wydamy na naprawę lodówek?

Wydatki na naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależne są od rodzaju usterki. Inną stawkę uiścimy za wymianę gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za serwis sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na fakt, iż jest to sprzęt przemysłowy, koszty serwisu czasem będą większe. Zazwyczaj jednak koszt serwisu popularnych awarii jest zdecydowanie niższy niż zakup nowego urządzenia.