Usługi

Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Poznaj dalsze szczegóły o lokalu na komunię w Krakowie.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie ważnym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, ponieważ to zazwyczaj pierwsza faktycznie poważna impreza dla rodziny, na której dziecko czuje, że cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. Tym samym rodzice robią wszystko, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – zarezerwuj natychmiast jak będzie wyznaczona data wydarzenia

Jeszcze przed fazą rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy podejmą gości w swoim domu czy niezbędne będzie zarezerwowanie lokalu. Podejmowanie gości w domu jest najczęściej możliwe wtedy, gdy aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, aczkolwiek to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się nawet do stu gości, wobec tego przeważnie organizowane są w restauracjach i salach weselnych. Jeżeli chcemy wynająć najładniejszą salę, warto zacząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie ustalony termin komunii. W sezonie komunijnym poważną trudnością może być również zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, zatem opłaca się wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu dań na komunie. Kluczowe jest także to, aby sala na komunię zlokalizowana była tak, żeby transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był komfortowy i szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – nie zapomnij o pamiątkowych fotografiach

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następujący później obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją stały się także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc oferować zjawiskowe, schludne wnętrza. Kolejną zaletą będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, radzimy wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi grami.
Naturalnie, goście przyjęcia komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w źle odbierane, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na niektóre typy podarunków, przykładowo wartościową biżuterię albo zabawkowe pistolety.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]