Rzeźby do ogrodu mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, ale również na terenach publicznych. Jaką techniką są wykonane? Kto z reguły zamawia rzeźby ogrodowe oraz fontanny w formie ozdobnej figury?
Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nieszablonowa metoda dopełnienia przestrzeni
Rzeźby do ogrodu stają się popularną metodą urozmaicenia prywatnych ogrodów i terenów municypalnych. Współcześnie wielkim zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wytworzone techniką odlewu, których kształt został opracowany w oparciu o preferencje klienta, jego upodobania, a także wielkość ogrodu. Na rozległych przestrzeniach świetnie prezentują się pokaźne, monumentalne figury, które chwytają za serce swoim majestatycznym charakterem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się z kolei ustawianie niewielkich rzeźb. Klienci wybierają między pomnikami w stylu minimal lub wręcz przeciwnie – postawić na bogate ornamenty. Dobór stosownej rzeźby musi być uzależniony od stylu ogrodu i tego, jaki efekt chcemy ostatecznie osiągnąć. Szerokim zainteresowaniem cieszą się także niecodzienne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te to świetna forma aranżacji przestrzeni.
Przed gmachem urzędu i siedzibą firmy – gdzie postawić rzeźby do ogrodu?
Rzeźba do ogrodu to wyraz artystycznej ekspresji i jest kupowana przez klientów wszelkiego rodzaju. Doskonale prezentuje się w parkach, gminnych zieleńcach, lasach, może także być dekoracją posesji przy gmachu ministerialnym, hotelu, uniwersytecie, muzeum bądź innym obiekcie o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby zamawiają również osoby prywatne, które zamierzają nadać własnemu ogrodowi niezwykły klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która zaakcentuje nowoczesny charakter ogrodu bądź zdecydować się na dzieło stylizowane na antyk. Modne są też majestatyczne rzeźby w stylu orientalnym, które będą oszałamiającym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu chińskim.