Usługi Wszystko o zdrowiu

Tatuaż włosów czyli mikropigmentacja skóry głowy

Więcej w temacie mikropigmentacji zakoli na https://bit.ly/3vSLb8Q.

Łysienie jest następstwem kilku czynników i może dotyczyć różnych obszarów ciała. Jednakże kiedy wypadanie włosów dotyka głowy, czyli miejsca które cały czas pozostaje widoczne i które nie tak prosto skryć przed spojrzeniem osób postronnych, może to przyczynić się do obniżenia poczucia własnej wartości i niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie.

Zdrowotne oraz behawioralne przyczyny łysienia

Włosy wypadają nam systematycznie. Każdego dnia tracimy ich na ogół około 100 sztuk i jest to ilość, do której z reguły nie przywiązujemy większej wagi. Mnóstwo czynników może natomiast znacznie nasilić proces wypadania włosów. Łysieniemoże mieć przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie plackowate albo androgenowe, ale jednakowo poważnym czynnikiem jego intensyfikacji są nasze własne działania. Utrata włosów może być konsekwencją złej diety, nieprawidłowo lub za często przeprowadzanego rozjaśniania albo farbowania włosów, jak również niepoprawna ich pielęgnacja. Niebagatelne oddziaływanie na nasze włosy ma również stres, jaki odczuwamy z różnorodnych przyczyn. Stres wywołuje psychogenne łysienie, a w niektórych sytuacjach prowadzi wręcz do tego, iż osoba odruchowo sama wyrywa włoski z głowy czy z podbródka i ostatecznie trwale niszczy ich mieszki.

„Tatuaż” głowy maskuje ubytki we włosach

Transplantacja umożliwia leczenie przerzedzonych włosów oraz ich rekonstrukcję po całkowitym wyłysieniu. Zabieg ten jednakże łączy się z dość wysokimi kosztami i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Ale istnieje alternatywne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na tuszowaniu efektów wypadania włosów poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry barwnika, który wygląda jak lekko odrośnięte włosy. W ten sposób przy przerzedzonych włosach otrzymuje się efekt bujniejszej fryzury, z kolei na całkowicie łysej głowie – efekt niezwykle krótkiej fryzury. Fakt, że skóra jest zabarwiona jest zasadniczo niewidoczny i jest to możliwe do wykrycia zwykle jeśli bezpośrednio dotknie się skóry. Należy nadmienić, iż mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do pojawienia się zdrowych włosów. Natomiast barwnik z powodu łuszczenia się skóry stopniowo blednie i przeważnie po 12 miesiącach nieodzowne jest powtórzenie zabiegu.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]