Usługi

Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Uszczelnianie okien - usługa na miarę waszych potrzeb.

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna ochraniają dom przed wilgocią i mrozem, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (najczęściej służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]