Budownictwo Usługi

Współpraca z architektem nie musi być trudna

Znajdź architekta Kraków na miarę swoich potrzeb na http://bit.ly/2koK62N

Wzniesienie domu to na pewno najważniejsza inwestycja dla każdego z nas. Należy zatem dokładnie to obmyślić i pamiętać o poradach fachowców. Największy wpływ na to, jakie skutki przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, wywrze niewątpliwie projekt domu. Możemy co prawda kupić stworzony już projekt, ale by mieć pewność, iż dom okaże się taki jak nam chodziło, należy skorzystać z usług architekta. Z uwagi na fakt, iż większość z nas nie wie, czym naprawdę się zajmuje, powinniśmy napisać o tym kilka zdań.

O co poprosi architekt?

To, czy projekt spełni konkretne potrzeby, zależy przede wszystkim od przebiegu spotkania z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy przemyśleć, czego spodziewamy się po wznoszonym domu oraz umieć przekazać mu to. Należy również zapoznać się z głównymi ustawami dotyczącymi budownictwa – dzięki temu łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się denerwować, ponieważ w razie wątpliwości możemy poprosić go o pomoc.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ten projekt będzie brany pod uwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte rozwiązania, na jakich będzie oparta nasza inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia ekipy budowlanej oraz będzie niezbędny do odbioru budowy. Zawartość tych dokumentów regulują odpowiednie przepisy.

Nasze dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]