Finanse, rachunkowość Usługi

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Aby skorzystać z pomocy profesjonalistów biura rachunkowego Katowice, skieruj się tu

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze potrafią rzetelnie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi część czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy finanse firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani zatrudniać księgowego na stałe. Warto również nadmienić o komforcie, jaki dają takie usługi. Obecnie nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

O jakich rzeczach pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się jedynie cenami usług – nadzwyczaj niskie ceny usług z reguły oznaczają ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci mają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]