Robienie zakupów Usługi

Wyroby ze stali nierdzewnej – meble gastronomiczne, poręcze, zbiorniki

Stal nierdzewna posiada wiele istotnych cech sprawiających, że jest szeroko stosowana. Jej najmocniejsza strona to z oczywiście niepodatność na utlenianie się, która nie tylko gwarantuje solidność wytworzonych z niej przedmiotów, ale też umożliwia im styczność z cieczami i zawilgotniałymi materiałami. Oprócz tego stal nierdzewna jest obojętna chemicznie, co znaczy, iż nie wchodzi w reakcje z substancjami o kwaśnym odczynie, a listę jej zalet uzupełnia równa powierzchnia uniemożliwiająca rozwój drobnoustrojów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Stabilność chemiczna i bezpieczeństwo mikrobiologiczne czynią ze stali nierdzewnej świetny budulec dla sektora spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są często wykorzystywane przez zakłady przetwórcze, które używają ich w procesie wytwarzania, a następnie przechowywania artykułów spożywczych. W warzelniach piwa oraz zakładach piekarskich wyroby ze stali nierdzewnej używa się w jako zbiorniki fermentacyjne. Stop ten jest także używany na co dzień w branży kosmetycznej i przez firmy działające w sektorze produkcji i dystrybucji rozcieńczalników, paliw i innych chemikaliów.

Wyroby ze stali nierdzewnej – niezastąpione w budownictwie

Odporność na niesprzyjające czynniki pogodowe (kwaśne deszcze, wilgotność oraz skrajne temperatury) sprawia, iż wyroby ze stali nierdzewnej wspaniale nadają się użytku na zewnątrz budynków (na przykład jako elementy balkonowe), a także na pływalniach (mowa o barierkach i drabinkach). Z uwagi na atrakcyjny wygląd, jednakowo dobrze sprawdzają się także wewnątrz obiektów budowlanych – na przykład na klatkach schodowych. Prócz tego jałowość stali nierdzewnej pozwala na używanie jej w gabinetach lekarskich oraz szpitalach.