Usługi

Wywóz śmieci – jak pozbyć się dużej ilości odpadów?

Opróżnianie strychu albo piwnicy, remont mieszkania, budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najlepiej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa dostarcza do klienta kontener o objętości dopasowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem wygodnym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zorganizować transportu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, parkingów czy trawników.