Urządzanie domu Wszystko o zdrowiu

Atuty oczyszczaczy powietrza

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jak istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: kurz, pyły zawieszone PM2.5, dym tytoniowy, spaliny samochodów czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy biurze?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczacza powietrza?

Współcześnie najlepszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – atuty

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala wyeliminować sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Model Airdog X5 skutecznie i szybko zatrzymuje też wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze i energooszczędne.