Wszystko o zdrowiu

Borykasz się wadą wzroku? Zapytaj optometrystę o korekcję laserową

Laserowa korekcja wzroku. Zdobądź więcej informacji.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, praca w różnych zawodach czy wygoda na co dzień – to jedynie niektóre z powodów, które przekonują ludzi do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie ciągle rośnie, na co wpływ ma na pewno niezwykle nikłe ryzyko ewentualnych komplikacji oraz lepsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za wykonaniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, bo stanowią czwarty (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z miopią walczy jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekta wzroku – na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum osiąga się imponujące rezultaty. Podnosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można z kolei usunąć dalekowzroczność. Obecnie najpopularniejszym rodzajem lasera stosowanego w trakcie zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy podczerwieni. Umożliwia to dokonanie dokładnego kształtowania, a przy tym minimalizuje ryzyko naruszenia pozostałych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo czynników. Istotne to z całą pewnością mała inwazyjność, skuteczność, dokładność, jak również nikłe zagrożenie komplikacji. Warto wspomnieć również o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto zdać sobie sprawę z tego, że w sporadycznych sytuacjach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza choroby oczu takie jak zaćma, nieukończony 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca czy choroby autoimmunologiczne.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]