Wszystko o zdrowiu

Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Znajdź aparat do terapii ultradźwiękowej

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, stawów, ścięgien oraz blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]