Wszystko o zdrowiu

Chirurg naczyniowy – od niego zależy nasze zdrowie

Chirurdzy muszą posiadać ogromną wiedzę, zwłaszcza jeśli zabiegi skupiają się w obrębie tętnic. Sprawdźmy zatem czym zajmuje się chirurg naczyniowy i jakimi kryteriami należy kierować się szukając doświadczonego specjalisty.

Chirurg naczyniowy wyleczy stopę cukrzycową

Dzisiejsza nauka ciągle się udoskonala i umożliwia pełną remisję nawet bardzo groźnych dolegliwości. Zabiegami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące miażdżycy, przepukliny i niedokrwienia kończyn dolnych, będących skutkiem powolnego odkładania się w organizmie szkodliwych substancji. Choroby takie pojawiają się z wiekiem oraz u pacjentów lubiących używki i tłuste dania. Palenie papierosów, pochłanianie dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, siedzący tryb życia – to najgorsi wrogowie naszych naczyń krwionośnych.

Jakiego typu operacje przeprowadza chirurg naczyniowy

Pacjenci chorujący na przepuklinę zwykle kwalifikują się do zabiegów realizowanych przy użyciu skomplikowanych metod. Najpopularniejsze zabiegi to embolizacja i termoablacja. Embolizację, czyli terapeutyczne zaczopowanie przekroju naczynia wykorzystuje się przy krwawieniu narządów. Natomiast przy leczeniu widocznych naczyń krwionośnych bardzo przydatny jest także laser. Chirurgia naczyniowa opiera się na bezpiecznych technikach, ale zawsze sprawdzajmy przede wszystkim doświadczenie chirurga, który zajmie się operacją. Ważne są także sugestie innych pacjentów. Najbardziej prestiżowe ośrodki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Białystok i Łódź.