Wszystko o zdrowiu

Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Starczowzroczność - uzupełnij swoje wiadomości!

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z naturalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej objawem jest utrata zdolności widzenia na nieduże odległości, co tak naprawdę ogranicza możliwość pisania, czytania czasopism, korzystania z telefonu komórkowego czy notebooka oraz wykonywania szeregu prostych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją osłabienia zdolności akomodacji oka bądź jej całkowitej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być noszenie okularów, jednak rodzi to pewne komplikacje. Soczewki do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są komfortowe, zaś modele progresywne na ogół nie są tanie. Lepszym wyjściem może okazać się tym samym pozbycie się presbiopii dzięki zabiegowi.

Korekcja starczowzroczności. Z jakiej przyczyny jest konieczna?

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się wielu komplikacji przy realizowaniu niezbędnych, najprostszych czynności. Osoby dotknięte tą chorobą (wypada podkreślić, że niekiedy pierwsze oznaki starczowzroczności pojawiają się niedługo po 40-tym roku życia) mają trudności z pisaniem lub korzystaniem z telefonu, a także podróżami komunikacją miejską (kłopoty z korzystaniem z planów jazdy) bądź robieniem zakupów (w gruncie rzeczy ogranicza możliwość odczytania opisu artykułu). Co więcej, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość ostrzejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę wadę wzroku niekomfortowe. Nie należy też zapominać, że wada ta się bezustannie pogłębia, a każde kolejne dwa lata skutkują na ogół pogorszeniem widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – usunięcie wady podczas jednego zabiegu

Oprócz korekty przy pomocy okularów, możliwe jest również leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność korzystania ze szkieł korekcyjnych. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, żeby w toku pojedynczego zabiegu w pełni pozbyć się wady w obu oczach.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]