Wszystko o zdrowiu

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Chcesz nabyć aparat do magnetoterapii? Sprawdź www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza też ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparat do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy także modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]